Cierpisz na wypadanie włosów? Istnieje rozwiązanie

Cierpisz na wypadanie włosów? Istnieje rozwiązanie

Zauważyłeś, że przy myciu lub szczotkowaniu tracisz znaczną ilość włosów? Wypadanie włosów to problem, z którym w pewnym momencie życia zmaga się wiele osób. W niektórych przypadkach wypadanie włosów jest dziedziczne, ale czasami jest to tymczasowy problem, który rozwiązuje się sam po kilku miesiącach. Może być wiele różnych przyczyn, dla których tracisz więcej włosów niż zwykle. Jednak, niezależnie od przyczyny wypadania włosów, często prowadzi to do stresu i obniżenia samooceny. Jeśli chcesz zwalczyć wypadanie włosów, wzmocnić je i odzyskać objętość, mamy kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc. Dzisiaj omówimy przyczyny wypadania włosów i najskuteczniejsze sposoby leczenia.


Co to jest wypadanie włosów?

Codziennie każdy traci włosy, więc jak wiedzieć, czy masz problem z wypadaniem i przerzedzaniem się włosów? Zazwyczaj ludzie tracą od 50 do 150 włosów każdego dnia. Dlatego nie jest niezwykłe zauważyć kilka włosów na szczotce po ich szczotkowaniu. Jednak, jeśli zauważysz, że Twoje włosy znacznie się przerzedziły lub jeśli zauważysz łysienie plackowate, to coś powoduje wypadanie włosów i powinieneś zbadać przyczynę utraty włosów.


Co powoduje wypadanie włosów?

Każdy jest inny, więc nie ma uniwersalnej przyczyny wypadania włosów. Istnieje wiele różnych powodów, dla których ludzie tracą włosy, począwszy od dziedziczności po stres. Poniżej możesz przeczytać o niektórych z najczęstszych przyczyn wypadania włosów.

 • Genetyka - Wypadanie włosów często jest dziedziczne, szczególnie u mężczyzn. Często skutkuje to przerzedzeniem się włosów lub cofaniem linii włosów. W niektórych przypadkach prowadzi do łysienia na czubku głowy.
 • Lekarstwa - Czasami wypadanie włosów może być spowodowane przez leki. Na przykład niektóre kobiety doświadczają wypadania włosów po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Ponadto, niektóre leki antydepresyjne lub przeciwzakrzepowe mogą powodować zwiększone wypadanie włosów jako efekt uboczny.
 • Hormony - Wypadanie włosów często jest związane z hormonami. Wiele kobiet zaczyna tracić włosy po porodzie, w trakcie ciąży lub podczas karmienia piersią z powodu zmian hormonalnych. Wypadanie włosów jest również częste podczas menopauzy.
 • Choroby - Niektóre choroby lub infekcje mogą powodować wypadanie włosów. Na przykład niektórzy doświadczają wypadania włosów po wyzdrowieniu z COVID-19, lub jeśli mają łysienie plackowate, które powoduje plackowate wypadanie włosów.
 • Stres - Jeśli przez dłuższy czas jesteś zestresowany i nie masz dobrego sposobu na radzenie sobie ze stresem, może to objawiać się różnymi problemami. Możesz zauważyć trądzik, swędzenie skóry głowy lub wypadanie włosów z powodu stresu.
 • Dieta - Jesteś tym, co jesz. Jeśli brakuje Ci pewnych składników odżywczych, może to wpłynąć na Twoje włosy i możesz zacząć tracić włosy. Na przykład wypadanie włosów może wystąpić z powodu niedoboru żelaza lub witamin. Dla zdrowych włosów potrzebujesz zrównoważonej diety, która zawiera białka, warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty i więcej. Jeśli Twoja dieta nie zawiera optymalnej ilości niezbędnych i odżywczych składników, rozważ suplementację takimi witaminami jak B6, B12, witamina E i A, niacyna, biotyna i cynk.
 • Wiek - W miarę starzenia się liczba aktywnych mieszków włosowych zmniejsza się, co prowadzi do wypadania i przerzedzania się włosów.
 • Uszkodzone włosy - Włosy farbowane, rozjaśniane, z pasemkami i często wystawiane na działanie ciepła stają się osłabione, kruche i łamliwe. W rezultacie włosy mogą łamać się blisko korzeni. Zużycie nie powoduje bezpośrednio wypadania włosów, ale prowadzi do rozdwajania się końcówek i osłabienia włosów.

Jeśli od kilku lat doświadczasz wypadania włosów i nie jesteś pewien przyczyny, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który może zapewnić diagnozę i leczenie wypadania włosów.

 

Wskazówki na wypadanie włosów 

Jeśli wypadanie włosów wpływa na Twoją samoocenę i sprawia, że czujesz się źle, nadszedł czas, aby dokonać zmiany i znaleźć odpowiednie leczenie na wypadanie włosów. W zależności od przyczyny wypadania włosów, istnieją różne metody leczenia.

 • Jeśli tracisz włosy z powodu choroby, musisz znaleźć leczenie na tę chorobę. Po rozwiązaniu problemu z chorobą prawdopodobnie zauważysz poprawę w wypadaniu włosów, które wystąpiło w wyniku.
 • Jeśli zauważyłeś, że Twoje wypadanie włosów jest spowodowane lekami, skonsultuj się z lekarzem, aby sprawdzić, czy możesz przejść na inne leki, które nie powodują wypadania włosów.
 • W przypadku dziedzicznego wypadania włosów, nie możesz być w stanie tego zapobiec, ale możesz znaleźć leki, które pomagają na wypadanie włosów. Istnieją leczenia dostępne bez recepty, a jeśli te nie działają, możesz również skonsultować się z profesjonalistami służby zdrowia, aby zbadać leki na receptę, które mogą być odpowiednie dla Ciebie.


Na koniec, gorąco polecamy zapoznanie się z naszym unikalnym Zestawem do Wzrostu Włosów. Seria ta zawiera trzy doskonałe produkty na wypadanie włosów - szampon, odżywkę i serum do włosów zawierające Capilia Longa, naturalny składnik naukowo udowodniony, że stymuluje wzrost włosów, poprawia ich gęstość i grubość oraz zapobiega wypadaniu włosów. Dodatkowo, ten zestaw wzmocni i odżywi Twoje włosy. Jeśli szukasz szamponu na wypadanie włosów, który naprawdę przynosi rezultaty, zapraszamy do wypróbowania naszego Zestawu do Wzrostu Włosów i w końcu zwalczania problemu wypadania i przerzedzania się włosów. Gwiazdą tego zestawu jest nasze Serum Aktywujące Wzrost Włosów, które jest najmocniejszym krokiem w zestawie. Aby osiągnąć pełny efekt, polecamy używanie wszystkich trzech produktów razem.

W zależności od tego, co powoduje Twoje wypadanie włosów, istnieją różne rozwiązania problemu. Ważne jest, aby znaleźć przyczynę wypadania włosów, aby można było zidentyfikować spersonalizowane leczenie, które Ci odpowiada. Jeśli jesteś zainteresowany naszym najlepszym w testach Zestawem do Wzrostu Włosów, możesz przeczytać więcej na jego temat na naszej stronie internetowej i dowiedzieć się, jak działa, aby pomóc w walce z wypadaniem włosów.


Czy znalazłeś sposób na zwalczanie wypadania włosów?

Jeśli od dawna chciałeś zatrzymać wypadanie włosów i znaleźć odpowiednie leczenie, nadszedł czas, aby podjąć działania, dzięki którym przestaniesz tracić włosy. Powyżej wspomnieliśmy o najczęstszych przyczynach wypadania włosów, a także o sugestiach dotyczących różnych rozwiązań problemu wypadania i przerzedzania się włosów. Ale teraz mamy do Ciebie pytanie - czy znalazłeś sposób na zwalczanie wypadania włosów? Co dla Ciebie działa?

Z miłością,
Zespół Under Your Skin

Back to blog