Oczyszczanie włosów w domu w kilku prostych krokach

Oczyszczanie włosów w domu w kilku prostych krokach

Czy masz dość podrażnionej, suchej i swędzącej skóry głowy? Czy Twoje włosy szybko stają się tłuste po umyciu? Nadszedł więc czas na detoks, aby odżywić zarówno włosy, jak i skórę głowy. Przywrócenie równowagi na skórze głowy nie jest trudne, jeśli używasz dobrych produktów i unikasz silnych i wątpliwych składników. Ale jeśli nie wiesz, jak przeprowadzić detoks włosów w domu, jesteśmy tutaj, aby dać Ci kilka wskazówek. W Under Your Skin bardzo ceniąmy detoks włosów, dlatego chcemy podzielić się z Tobą sposobem na odmłodzenie włosów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przeprowadzić detoks włosów.

Dlaczego powinieneś przeprowadzić detoks włosów?

Aby osiągnąć miękkie i lśniące włosy, ludzie często używają szerokiej gamy produktów. Niestety, większość z tych produktów zawiera bardzo silne składniki, które mogą szkodzić włosom i skórze głowy. Składniki takie jak SLS i SLES, które są mocnymi detergentami, mogą wysuszać skórę głowy i włosy. W rezultacie Twoja skóra produkuje więcej sebum, aby skompensować te składniki, co sprawia, że włosy bardzo szybko stają się tłuste. Ponadto, nagromadzenie różnych produktów do stylizacji, których używasz, kumuluje się i zatyka pory na skórze głowy, co może prowadzić do trądziku i swędzenia skóry głowy.

Dlatego musisz zrozumieć, że Twoja skóra głowy jest częścią Twojej skóry. Jeśli chcesz, aby była zdrowsza i czystsza, musisz przeprowadzić detoks włosów, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, produktów i chemikaliów. Dając Twojej skórze głowy odpoczynek od wszystkich silnych produktów i odpowiednio o nią dbając, przywrócisz równowagę nawilżenia skóry głowy i sprawisz, że będzie się ona czuła zdrowiej. W ten sposób unikniesz problemu suchej skóry głowy. Dlatego chcemy podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami, jak przeprowadzić detoks włosów w domu.

Jak przeprowadzić detoks włosów krok po kroku:

 1. Przejdź na szampon głęboko oczyszczający bez silnych detergentów, aby rozpocząć detoks włosów

  Jak wspomniano, większość szamponów zawiera detergenty, które mogą wysuszać Twoje włosy. Jednak te detergenty nie są konieczne do dokładnego oczyszczenia włosów. Przełączając się na łagodniejszy szampon z czystymi, niewysuszającymi składnikami, zauważysz znaczną poprawę stanu Twoich włosów. Nasz własny Organiczny Szampon Detoksykujący oczyści i nawilży Twoją skórę głowy w zdrowy sposób, nie wysuszając jej i nie powodując różnych problemów.

  Nasz łagodny i naturalny szampon przywraca równowagę nawilżenia i poziom pH w skórze głowy, czyniąc ją znacznie zdrowszą. Szampon jest szczególnie przeznaczony dla suchej i swędzącej skóry głowy, która jest wrażliwa, jak również dla włosów, które szybko się przetłuszczają. Zawiera także hydrolizowaną komosę ryżową, która chroni i zachowuje kolor, więc jest to szampon głęboko oczyszczający, który nie zmywa koloru. Po kilku tygodniach używania takiego szamponu zauważysz, że Twoje włosy nie przetłuszczają się tak szybko po umyciu. Jeśli chcesz przeprowadzić detoks włosów w domu, pierwszym krokiem jest rozpoczęcie używania szamponu przyjaznego dla włosów i skóry.

 2. Wybierz naturalną odżywkę

  Oczywiście, po umyciu włosów szamponem, należy użyć odżywki, aby nawilżyć włosy i dostarczyć im odżywienia. Jeśli użyjesz dobrej odżywki, Twoje włosy będą bardziej lśniące, miękkie i łatwiejsze do rozczesania. Ponownie, najlepiej jest szukać produktu, który jest jak najbardziej naturalny i nie zawiera silnych i szkodliwych składników. Nasza Organiczna Odżywka zapewnia włosom odpowiednie nawilżenie i może nawet pełnić funkcję maski do włosów, jeśli zostawisz ją na 10-20 minut, dając włosom bardzo potrzebne nawilżenie. Jeśli oczyszczasz włosy z niepotrzebnych produktów i chemikaliów, nie musisz ich oczyszczać z nawilżenia.


 3. Przestań używać produktów do stylizacji, kiedy detoksykujesz włosy

  Na rynku dostępny jest szeroki zakres różnych produktów do włosów. Lakiery do włosów, szampony suche, produkty termoochronne, olejki i wiele innych produktów występuje w różnych formach. Jednak używanie wszystkich tych produktów może być szkodliwe dla skóry głowy. Większość produktów do stylizacji zawiera wiele chemikaliów i wątpliwych składników. Ostatecznie resztki tych produktów mogą gromadzić się na skórze głowy i powodować swędzenie oraz suchość. Jeśli chcesz oczyścić włosy z tłuszczu i uniknąć suchej skóry głowy, istnieje proste rozwiązanie: przestań używać tak wielu produktów do stylizacji.

  Nasza sugestia to na jakiś czas zrezygnować z tych produktów. Używaj tylko naszego zestawu Detox Shampoo and Conditioner Kit, aby przywrócić naturalną równowagę pH włosów i promować zdrowszą skórę głowy. Po detoksie możesz kontynuować używanie niektórych rodzajów produktów do stylizacji. Jednak upewnij się, że używasz produktów, które są jak najbardziej naturalne. Możesz również kontynuować używanie naszego zestawu nawet po procesie detoksykacji i przejść na regularne szampony i odżywki.

  Najlepszy sposób użycia naszego szamponu i odżywki detoksykującej

  Jak wspomniano, zaprojektowaliśmy nasz zestaw detoksykacyjny z głęboko oczyszczającym szamponem i nawilżającą odżywką, aby odzwyczaić Twoje włosy od silnych, niepotrzebnych składników i chemikaliów. Aby uzyskać najlepsze wyniki z naszego zestawu do detoksu włosów, chcielibyśmy podzielić się z Tobą kilkoma poradami. Oto jak używać naszego zestawu i przeprowadzić detoks włosów w domu:

  • Myj włosy szamponem dwa razy. Zacznij od użycia niewielkiej ilości szamponu, aby oczyścić skórę głowy z brudu. Spłucz go, a następnie weź nieco większą ilość szamponu.
  • Użyj odżywki tylko na końcówkach. Po spłukaniu szamponu, nawilż włosy. Nałóż odżywkę na końcówki i pozostaw ją na chwilę, aby uzyskać najlepsze wyniki. Gdy zaczynasz detoks włosów, możesz również nałożyć odżywkę na skórę głowy.
  • Susz włosy suszarką, aby przyspieszyć proces. Może minąć kilka tygodni, zanim Twoje włosy i skóra głowy dostosują się do naszych naturalnych produktów. Aby przyspieszyć detoks, zalecamy suszenie włosów suszarką po myciu.

  Ożyw swoje włosy dzięki detoksowi w domu

  Przeprowadzenie detoksu włosów w domu jest stosunkowo łatwe i robi dużą różnicę w tym, jak czuje się skóra głowy. Jeśli Twoja skóra głowy jest sucha, a włosy są tłuste, prawdopodobnie nadszedł czas na detoks. Pomoże to przywrócić naturalną równowagę na skórze głowy i pozbyć się swędzenia, zaczerwienienia, podrażnień, a nawet pryszczy na głowie. Więc nie czekaj dłużej – zacznij swój detoks włosów już dziś.

  Z miłością,
  Zespół Under Your Skin

  Powrót do blogu